DUYURU

Çukurova Genç İletişimciler Kongresinin 1. Sini 2018, de 2. Çukurova Genç İletişimciler Kongresini ise 2019 yılında gerçekleştirmiştik. 3. Çukurova Genç İletişimciler Kongresini ise, bildiğiniz gibi, 16-17 Nisan 2020 tarihlerinde gerçekleştirmeyi planlamıştık. Ancak Coronavirüs salgını nedeniyle koşulların çok yönlü olumsuzlukları 3. Çukurova Genç İletişimciler Kongresi’nin bu ortamda sağlıklı bir biçimde yapılmasına engel teşkil edeceği anlaşıldığından 11.03.2020 tarihinde Kongre Düzenleme Kurulu’nun kongreyi erteleme kararı aldığını üzülerek belirtiyoruz. 

Yaklaşık 6 aydır yoğun bir çalışmayla hazırlıklarını sürdürdüğümüz 3. Çukurova Genç İletişimciler Kongresinin her türlü hazırlığını tamamlamıştık.  Kongre programı hazırlanmış, bildiri özetleri kitabı yayına hazır hale getirilmiş, davetli konuşmacılarımızın biletleri alınmış ve tüm katılımcıların başta konaklamaları olmak üzere her türlü gereksinimleri karşılanacak biçimde hazırlıklarımız tamamlanmıştı. Bugüne değin bizi destekleyen değerli Bilim Kurulu üyelerimize, davetli konuşmacılarımıza, kongrede görev alacak oturum başkanlarımıza ve kongremize bildiri sunacak tüm katılımcılarımıza bu durumu üzülerek bildiririz. 

Kongre Düzenleme Kurulu olarak alınan karar kongrenin iptali değil, kongrenin ertelenmesidir.  Yeni kongre tarihinin 2020-2021 öğretim yılı güz döneminde, muhtemelen de Ekim-Kasım aylarında yapılması düşünülmekte olup, bu konuda tüm katılımcılarımızın görüşleri alındıktan sonra kesin bir karara varılacak ve yeni kongre tarihi ilan edilecektir.  Kongremizde sunmak üzere bildirileri kabul edilen tüm katılımcılarımızın hakları saklı olup, ilan edilecek yeni tarihte kongremize katılacaklardır. Ayrıca kongremizin onur konuğu, davetli konuşmacıları ve kongremizde görev alacak oturum başkanları konusunda da herhangi bir değişiklik olmayacaktır. Kısacası ileri bir tarihte kongre aynı ekip ve programla gerçekleştirecektir. Bu konuda katılımcıların fikir sahibi olabilmeleri için bir haftadan beri hazır bulunan ancak ilan etmediğimiz Kongre Programı, bu kez taslak program olarak incelemeniz için web sitemizde yayınlanacaktır.

Görüşmek üzere hepinizi en içten sevgi ve saygılarımızla selamlıyoruz. 

ÇUKUROVA GENÇ İLETİŞİMCİLER KONGRESİ DÜZENLEME KURULU